Technische Details P4SMA20CA Bourns
Description: TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 19V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P4SMA20CA | Hersteller : Bourns |
TVS Diode Single Bi-Dir 17.1V 400W 2-Pin SMA T/R |
auf Bestellung 50000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
P4SMA20CA | Hersteller : Bourns Inc. |
auf Bestellung 15000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
P4SMA20CA | Hersteller : YANGJIE TECHNOLOGY |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 20V; 14.4A; bidirectional; ±5%; SMA; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 17.1V Breakdown voltage: 20V Max. forward impulse current: 14.4A Semiconductor structure: bidirectional Tolerance: ±5% Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 5µA Kind of package: reel; tape Features of semiconductor devices: glass passivated Manufacturer series: P4SMA |
P4SMA20CA | Hersteller : NextGen Components |
Description: TVS Diode 400W 20V BI SMAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 19V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No |
P4SMA20CA | Hersteller : Littelfuse Inc. |
Description: TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO214ACPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.8A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 19V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No |
P4SMA20CA | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.8A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V Supplier Device Package: SMA Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 19V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 20V 400W BiDir |
Description: TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.8A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 19V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No |
P4SMA20CA | Hersteller : Littelfuse |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 17.1V 400W 5% Bi-directional |
Description: TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.8A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 19V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.8A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 17.1V Supplier Device Package: SMA Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 19V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27.7V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No |