P4SMA540A
P4SMA540A Littelfuse Inc.
tvs-diodes-p4sma-datasheet?assetguid=d4a000f4-a1f8-43e4-ba75-ac288263ba41
Hersteller: Littelfuse Inc.
Description: TVS DIODE 486VWM 740VC DO214AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 500mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 486V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 513V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 740V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 2235 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA540A Littelfuse Inc.
Description: TVS DIODE 486VWM 740VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 500mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 486V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 513V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 740V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P4SMA540A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1800 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMA540A P4SMA540A Hersteller : Littelfuse tvs-diodes-p4sma-datasheet?assetguid=d4a000f4-a1f8-43e4-ba75-ac288263ba41 ESD Protection Diodes / TVS Diodes 459V 400W 5% Uni-directional
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMA540A Hersteller : BOURNS p4sma.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 513÷567V; 0.5A; unidirectional; ±5%; SMA; P4SMA
Semiconductor structure: unidirectional
Manufacturer series: P4SMA
Case: SMA
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Type of diode: TVS
Leakage current: 1µA
Max. forward impulse current: 0.5A
Tolerance: ±5%
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 486V
Breakdown voltage: 513...567V
P4SMA540A P4SMA540A Hersteller : LITTELFUSE P4SMA_ser.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 400W; 540V; 0.9A; unidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Manufacturer series: P4SMA
Case: SMA
Mounting: SMD
Features of semiconductor devices: glass passivated
Kind of package: reel; tape
Type of diode: TVS
Leakage current: 1µA
Max. forward impulse current: 0.9A
Tolerance: ±5%
Max. off-state voltage: 460V
Breakdown voltage: 540V