P4SMA56CA
P4SMA56CA YANGJIE TECHNOLOGY
P4SMA_ser.pdf
Hersteller: YANGJIE TECHNOLOGY
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 56V; 5.2A; bidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 47.8V
Breakdown voltage: 56V
Max. forward impulse current: 5.2A
Semiconductor structure: bidirectional
Tolerance: ±5%
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Kind of package: reel; tape
Features of semiconductor devices: glass passivated
Manufacturer series: P4SMA
auf Bestellung 2045 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 610
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA56CA YANGJIE TECHNOLOGY
Description: TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P4SMA56CA P4SMA56CA Hersteller : Bourns p4sma.pdf TVS Diode Single Bi-Dir 47.8V 400W 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 3829 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 762
Mindestbestellmenge: 762
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 5000
P4SMA56CA P4SMA56CA Hersteller : Littelfuse littelfuse_tvs_diode_p4sma_datasheet.pdf.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 47.8V 400W 5% Bi-directional
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 27
auf Bestellung 7 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMA56CA P4SMA56CA Hersteller : Bourns p4sma-777697.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 56V 400W BiDir