P4SMA7.5CA
P4SMA7.5CA YANGJIE TECHNOLOGY
P4SMA_ser.pdf
Hersteller: YANGJIE TECHNOLOGY
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 7.5V; 35.4A; bidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 6.4V
Breakdown voltage: 7.5V
Max. forward impulse current: 35.4A
Semiconductor structure: bidirectional
Tolerance: ±5%
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1mA
Kind of package: reel; tape
Features of semiconductor devices: glass passivated
Manufacturer series: P4SMA
auf Bestellung 5057 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 380
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMA7.5CA YANGJIE TECHNOLOGY
Description: TVS DIODE 6.4VWM 11.3V DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 36.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.4V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.13V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.3V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P4SMA7.5CA P4SMA7.5CA Hersteller : Littelfuse Inc. tvs-diodes-p4sma-datasheet?assetguid=d4a000f4-a1f8-43e4-ba75-ac288263ba41 Description: TVS DIODE 6.4VWM 11.3V DO214AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 36.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.4V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.3V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 6219 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
P4SMA7.5CA P4SMA7.5CA Hersteller : Littelfuse tvs-diodes-p4sma-datasheet?assetguid=d4a000f4-a1f8-43e4-ba75-ac288263ba41 ESD Protection Diodes / TVS Diodes 6.4V 400W 5% Bi-directional
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMA7.5CA P4SMA7.5CA Hersteller : Bourns 4sma-777697.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 7.5V 400W BiDir