Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P4SMAJ16CA_R1_00001
P4SMAJ16CA_R1_00001 Panjit International Inc.
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 400W
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMAJ16CA_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P4SMAJ16CA_R1_00001 Hersteller : Panjit International Inc. Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AC
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
P4SMAJ16CA_R1_00001 P4SMAJ16CA_R1_00001 Hersteller : Panjit 04EBCB86D318C1010FB2F5391C3AB8F2F427B8DBE3CF4DB389180292B935D604.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,Transient Voltage Suppressors,SMA,16V,BI
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMAJ16CA_R1_00001 Hersteller : PanJit Semiconductor Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 17.8÷19.7V; 15.3A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 16V
Breakdown voltage: 17.8...19.7V
Max. forward impulse current: 15.3A