Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P4SMAJ18A_R1_00001
P4SMAJ18A_R1_00001 Panjit International Inc.
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 13.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1782 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMAJ18A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 13.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 20V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P4SMAJ18A_R1_00001
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Power - Peak Pulse: 400W
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMAJ18A_R1_00001 P4SMAJ18A_R1_00001 Hersteller : Panjit 2E017D33BAD7E195E935FADEC0E02BF839243129ACEFFC504C8C462744C3026F.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,Transient Voltage Suppressors,SMA,18V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMAJ18A_R1_00001 Hersteller : PanJit Semiconductor Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 20÷22.1V; 13.7A; unidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 18V
Breakdown voltage: 20...22.1V
Max. forward impulse current: 13.7A