Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P4SMAJ36A_R1_00001
P4SMAJ36A_R1_00001 Panjit International Inc.
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1545 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 33
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMAJ36A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P4SMAJ36A_R1_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMAJ36A_R1_00001 P4SMAJ36A_R1_00001 Hersteller : Panjit 346F7E20DD072A5DCD486D5EC836C08ED2B298FF5A9C39A62FFE874E12511FCC.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,Transient Voltage Suppressors,SMA,36V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMAJ36A_R1_00001 Hersteller : PanJit Semiconductor Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 40÷44.2V; 6.9A; unidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 6.9A