Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P4SMAJ40A_R1_00001
P4SMAJ40A_R1_00001 Panjit International Inc.
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1499 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 33
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMAJ40A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P4SMAJ40A_R1_00001
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMAJ40A_R1_00001 P4SMAJ40A_R1_00001 Hersteller : Panjit 349B0055104C806BF1BCFFE5B8DEEB13E3AD504340F70B0CFDB56A0CA4989B0C.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,Transient Voltage Suppressors,SMA,40V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
P4SMAJ40A_R1_00001 Hersteller : PanJit Semiconductor Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 44.4÷49.1V; 6.2A; unidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 40V
Breakdown voltage: 44.4...49.1V
Max. forward impulse current: 6.2A