Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P4SMAJ54CA_R1_00001
P4SMAJ54CA_R1_00001
P4SMAJ54CA_R1_00001 Panjit International Inc.
P4SMAJ_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V
Power - Peak Pulse: 400W
Produktbewertung abgeben
Technische Details P4SMAJ54CA_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 60V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote P4SMAJ54CA_R1_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P4SMAJ54CA_R1_00001 P4SMAJ54CA_R1_00001 Hersteller : Panjit EEB3C9CD5E4D1E9C3738E78B66AFF61F0EE0895209ABB497F392418AF6A4F7FE.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,Transient Voltage Suppressors,SMA,54V,BI
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 60÷66.3V; 4.6A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 54V
Breakdown voltage: 60...66.3V
Max. forward impulse current: 4.6A