Produkte > PTR HARTMANN > P65THR101L254
P65THR101L254
P65THR101L254 PTR HARTMANN
Hersteller: PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; P65
Body dimensions: 10x10x10.4mm
Terminal pitch: 2.54mm
Operating temperature: -60...125°C
Mounting: THT
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Type of switch: encoding switch
Manufacturer series: P65
Switches features: without knob
DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC
Max. contact resistance:: 80mΩ
Stable positions number: 10
Number of positions: 10
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Leads: angled; for PCB
auf Bestellung 124 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P65THR101L254 PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 10; THT; Rcont max: 80mΩ; P65, Body dimensions: 10x10x10.4mm, Terminal pitch: 2.54mm, Operating temperature: -60...125°C, Mounting: THT, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Manufacturer series: P65, Switches features: without knob, DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC, Max. contact resistance:: 80mΩ, Stable positions number: 10, Number of positions: 10, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: angled; for PCB.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P65THR101L254 P65THR101L254 Hersteller : Apem PCB_serie_P65.pdf Coded Rotary Switches DIP ROTARY SWITCH P60 10MM
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
P65THR101L254 P65THR101L254 Hersteller : HARTMANN CONCO 1756115.pdf Description: HARTMANN CONCO - P65THR101L254 - Drehcodierschalter, Durchsteckmontage, 10 Positionen, 42 V, BCD, 200 mA
tariffCode: 85365019
rohsCompliant: YES
Betätigerhöhe: Bündig versenkt
Schaltspannung: 42V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Schalterkonstruktion: -
usEccn: EAR99
Anzahl der Schalterpositionen: 10 Positionen
Ausgabecode: BCD
euEccn: NLR
Schaltstrom: 200mA