Produkte > PTR HARTMANN > P65THR103L254
P65THR103L254
P65THR103L254 PTR HARTMANN
Hersteller: PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; HEX/BCD; Pos: 16; THT; Rcont max: 80mΩ; P65
Manufacturer series: P65
Type of switch: encoding switch
Kind of encoding switch: HEX/BCD
Switches features: without knob
Operating temperature: -60...125°C
DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 10x10x10.4mm
Max. contact resistance:: 80mΩ
Stable positions number: 16
Number of positions: 16
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Leads: angled; for PCB
Mounting: THT
auf Bestellung 399 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P65THR103L254 PTR HARTMANN
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; HEX/BCD; Pos: 16; THT; Rcont max: 80mΩ; P65, Manufacturer series: P65, Type of switch: encoding switch, Kind of encoding switch: HEX/BCD, Switches features: without knob, Operating temperature: -60...125°C, DC contacts rating @R: 1µA / 20mV DC, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x10x10.4mm, Max. contact resistance:: 80mΩ, Stable positions number: 16, Number of positions: 16, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: angled; for PCB, Mounting: THT.
Weitere Produktangebote P65THR103L254
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P65THR103L254 P65THR103L254 Hersteller : HARTMANN CONCO 1756115.pdf Description: HARTMANN CONCO - P65THR103L254 - Drehcodierschalter, Durchsteckmontage, 16 Positionen, 42 V, Hexadezimal, 200 mA
tariffCode: 85365019
rohsCompliant: YES
Betätigerhöhe: Bündig versenkt
Schaltspannung: 42V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Schalterkonstruktion: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Anzahl der Schalterpositionen: 16 Positionen
Ausgabecode: Hexadezimal
euEccn: NLR
Schaltstrom: 200mA
Schaltermontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: -
productTraceability: No
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
P65THR103L254 Hersteller : Apem appm_s_a0006220977_1-2262202.pdf Coded Rotary Switches DIP ROTARY SWITCH P60 10MM