Produkte > APEM > P65THR701
P65THR701
P65THR701 Apem
PCB-serie-P65-1519073.pdf
Hersteller: Apem
Coded Rotary Switches THR, Arrow 10 Position
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details P65THR701 Apem
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.2A 50V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50VDC, Current Rating (Amps): 200mA, Mounting Type: Through Hole, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -60°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.256" (6.50mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Copper Alloy, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote P65THR701
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P65THR701 P65THR701 Hersteller : APEM Inc. PCB_serie_P65.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.2A 50V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50VDC
Current Rating (Amps): 200mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -60°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.256" (6.50mm)