Technische Details P6KE200A-E3/54 Vishay
Description: VISHAY - P6KE200A-E3/54 - TVS-Diode, TRANSZORB P6KE Series, Unidirektional, 171 V, 274 V, DO-204AC, 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-204AC, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Durchsteckmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 190V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 210V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 171V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 600W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TRANSZORB P6KE Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Klemmspannung, max.: 274V, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P6KE200A-E3/54 | Hersteller : Vishay |
Diode TVS Single Uni-Dir 171V 600W 2-Pin DO-15 T/R |
auf Bestellung 4000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
P6KE200A-E3/54 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: TVS DIODE 171VWM 274VC DO204ACPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial Mounting Type: Through Hole Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.2A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 171V Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 190V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 274V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active |
auf Bestellung 8000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
P6KE200A-E3/54 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 200V Unidirect |
Description: TVS DIODE 171VWM 274VC DO204ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial Mounting Type: Through Hole Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.2A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 171V Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 190V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 274V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active |
| P6KE200A-E3-54 |
Produkt ist nicht verfügbar |
P6KE200A-E3\54 | Hersteller : Vishay Semiconductors | ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,200V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS THT diodesDescription: Diode: TVS; 600W; 200V; 2.2A; unidirectional; DO15; 13 inch reel Type of diode: TVS Breakdown voltage: 200V Semiconductor structure: unidirectional Case: DO15 Mounting: THT Kind of package: 13 inch reel Peak pulse power dissipation: 0.6kW Manufacturer series: P6KE Technology: TransZorb® Max. off-state voltage: 171V Features of semiconductor devices: glass passivated Max. forward impulse current: 2.2A Leakage current: 1µA |