P6KE24AHE3/54
P6KE24AHE3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 20.5VWM 33.2V DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20.5V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE24AHE3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 20.5VWM 33.2V DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20.5V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6KE24AHE3/54
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE24AHE3/54 P6KE24AHE3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 24V 5% Unidir AEC-Q101 Qualified
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE24AHE3\54 P6KE24AHE3\54 Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,24V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS