P6KE30CA R0G
P6KE30CA R0G Taiwan Semiconductor Corporation
P6KE%20SERIES_P2203.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO204AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE30CA R0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote P6KE30CA R0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE30CA R0G P6KE30CA R0G Hersteller : Taiwan Semiconductor Taiwan_08182023_TWSCS05648-1.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 30V, 5%, Bidirectional, TVS