Produkte > VISHAY > P6KE43AHE3/54
P6KE43AHE3/54
P6KE43AHE3/54 Vishay
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay
TVS Diode Single Uni-Dir 36.8V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin DO-15 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE43AHE3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6KE43AHE3/54
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE43AHE3/54 P6KE43AHE3/54 Hersteller : Vishay p6ke.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 36.8V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin DO-15 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE43AHE3/54 P6KE43AHE3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6ke.pdf Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
P6KE43AHE3/54 P6KE43AHE3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 43V 5% Unidir AEC-Q101 Qualified
P6KE43AHE3\54 P6KE43AHE3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,43V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS