P6KE43CAHE3/73
P6KE43CAHE3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO204AC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE43CAHE3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO204AC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6KE43CAHE3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE43CAHE3/73 P6KE43CAHE3/73 Hersteller : Vishay Semiconductors p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 43V 5% Bidir AEC-Q101 Qualified
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE43CAHE3\73 P6KE43CAHE3\73 Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,43V 5%,BIDIR,AXIAL TVS