P6KE47CAHE3/54
P6KE47CAHE3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 40.2VWM 64.8V DO204AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40.2V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.8V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE47CAHE3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 40.2VWM 64.8V DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40.2V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.8V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6KE47CAHE3/54
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE47CAHE3/54 P6KE47CAHE3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 47V 5% Bidir AEC-Q101 Qualified
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE47CAHE3\54 P6KE47CAHE3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,47V 5%,BIDIR,AXIAL TVS