P6KE68CAHE3/54
P6KE68CAHE3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58.1V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 92V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE68CAHE3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58.1V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 92V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6KE68CAHE3/54
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE68CAHE3/54 P6KE68CAHE3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 68V 5% Bidir AEC-Q101 Qualified
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE68CAHE3/54 P6KE68CAHE3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 68V 5% Bidir AEC-Q101 Qualified
P6KE68CAHE3\54 P6KE68CAHE3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,68V 5%,BIDIR,AXIAL TVS