Produkte > VISHAY > P6KE8.2A-E3/73
P6KE8.2A-E3/73
P6KE8.2A-E3/73 Vishay
doc88369.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 7.02V 600W 2-Pin DO-15 Ammo
auf Bestellung 1850 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 403
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE8.2A-E3/73 Vishay
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO204AC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 49.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.79V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P6KE8.2A-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE8.2A-E3/73 P6KE8.2A-E3/73 Hersteller : Vishay doc88369.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 7.02V 600W 2-Pin DO-15 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE8.2A-E3/73 Hersteller : Vishay p6ke.pdf Cупрессор 8.2В 5%, 600Вт, DO-15 (DO-204AC) Група товару: Супресори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE8.2A-E3/73 P6KE8.2A-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6ke.pdf Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO204AC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 49.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
P6KE8.2A-E3/73 P6KE8.2A-E3/73 Hersteller : Vishay Semiconductors p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 8.2V Unidirect
P6KE8.2A-E3\73 P6KE8.2A-E3\73 Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,8.2V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS
P6KE8.2A-E3/73 P6KE8.2A-E3/73 Hersteller : VISHAY p6ke.pdf Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 8.2V; 49.6A; unidirectional; DO15; 7 inch reel
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 7.02V
Breakdown voltage: 8.2V
Max. forward impulse current: 49.6A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO15
Mounting: THT
Leakage current: 0.2mA
Kind of package: 7 inch reel