P6KE8.2AHE3/73
P6KE8.2AHE3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO204AC
Packaging: Tape & Box (TB)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 49.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6KE8.2AHE3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO204AC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 49.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.79V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote P6KE8.2AHE3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6KE8.2AHE3/73 P6KE8.2AHE3/73 Hersteller : Vishay Semiconductors p6ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 8.2V 5% Unidir AEC-Q101 Qualified
Produkt ist nicht verfügbar
P6KE8.2AHE3\73 P6KE8.2AHE3\73 Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,8.2V 5%,UNIDIR,AXIAL TVS