Produkte > VISHAY > P6SMB12CA-M3/52
P6SMB12CA-M3/52
P6SMB12CA-M3/52 Vishay
doc88370.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Bi-Dir 10.2V 600W 2-Pin SMB T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB12CA-M3/52 Vishay
Description: TVS DIODE 10.2VWM 16.7V DO214AA, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 35.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10.2V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 11.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16.7V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P6SMB12CA-M3/52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB12CA-M3/52 P6SMB12CA-M3/52 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6smb.pdf Description: TVS DIODE 10.2VWM 16.7V DO214AA
Packaging: Tape & Box (TB)
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 35.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10.2V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16.7V
Power - Peak Pulse: 600W
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB12CA-M3/52 P6SMB12CA-M3/52 Hersteller : Vishay Semiconductors p6smb.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,12V 5%,BIDIR,SMB TVS
P6SMB12CA-M3\52 P6SMB12CA-M3\52 Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,12V 5%,BIDIR,SMB TVS
P6SMB12CA-M3/52 P6SMB12CA-M3/52 Hersteller : VISHAY p6smb.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 12V; 35.9A; bidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 10.2V
Breakdown voltage: 12V
Max. forward impulse current: 35.9A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Kind of package: 7 inch reel; tape
Features of semiconductor devices: glass passivated
Technology: TransZorb®
Tolerance: ±5%