Produkte > BOURNS > P6SMB18A-Q
P6SMB18A-Q
P6SMB18A-Q Bourns
p6smb-q.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 15.3V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 21000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB18A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 15.3VWM 25.5V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15.3V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 25.5V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB18A-Q P6SMB18A-Q Hersteller : Bourns p6smb-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 15.3V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 21000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
P6SMB18AQ P6SMB18AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMB 15.3V 600mW
P6SMB18A-Q P6SMB18A-Q Hersteller : Bourns bourns_07102019_P6SMB-Q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes DIO TVS VBR 18V 600W UNIDIR SMB AECQ
Mindestbestellmenge: 3
P6SMB18A-Q P6SMB18A-Q Hersteller : Bourns Inc. p6smb-q.pdf Description: TVS DIODE 15.3VWM 25.5V DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15.3V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 25.5V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB18A-Q Hersteller : BOURNS p6smb-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 17.1÷18.9V; 24.2A; unidirectional; ±5%; SMB
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 15.3V
Breakdown voltage: 17.1...18.9V
Max. forward impulse current: 24.2A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
Tolerance: ±5%