P6SMB200
P6SMB200 Taiwan Semiconductor Corporation
P6SMB SERIES_Q2209.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 162VWM 287VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 162V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 180V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 287V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB200 Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 162VWM 287VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 162V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 180V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 287V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P6SMB200
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB200 P6SMB200 Hersteller : Littelfuse P6SMB SERIES_Q2209.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 200V 10% Uni-Directional
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB200 P6SMB200 Hersteller : Taiwan Semiconductor P6SMB SERIES_Q2209.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 200V, 10%, Unidirectional, TVS