Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > P6SMB30CA-E3/5B
P6SMB30CA-E3/5B
P6SMB30CA-E3/5B Vishay Semiconductors
p6smb.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 30V Bidirect
auf Bestellung 1180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB30CA-E3/5B Vishay Semiconductors
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 30V; 14.5A; bidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 25.6V, Breakdown voltage: 30V, Max. forward impulse current: 14.5A, Semiconductor structure: bidirectional, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Kind of package: 13 inch reel; tape, Tolerance: ±5%, Technology: TransZorb®, Manufacturer series: P6SMB, Features of semiconductor devices: glass passivated.
Weitere Produktangebote P6SMB30CA-E3/5B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB30CA-E3/5B P6SMB30CA-E3/5B Hersteller : Vishay doc88370.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 25.6V 600W 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB30CA-E3/5B P6SMB30CA-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6smb.pdf Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB30CA-E3\5B P6SMB30CA-E3\5B Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,30V 5%,BIDIR,SMB TVS
P6SMB30CA-E3/5B P6SMB30CA-E3/5B Hersteller : VISHAY p6smb.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 30V; 14.5A; bidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 25.6V
Breakdown voltage: 30V
Max. forward impulse current: 14.5A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel; tape
Tolerance: ±5%