P6SMB36CAH
P6SMB36CAH Taiwan Semiconductor Corporation
P6SMBH SERIES_A2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 30.8VWM DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 12.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB36CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 30.8VWM DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 12.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 34.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 13776 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
P6SMB36CAH P6SMB36CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor P6SMBH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 36V, 5%, Bidirectional, TVS
Mindestbestellmenge: 3
P6SMB36CAH P6SMB36CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor p6smbh20series_a2102.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 30.8V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB36CA-H P6SMB36CA-H Hersteller : Bourns p6smb-778327.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 36V 600W BiDir