Produkte > BOURNS INC. > P6SMB43A-Q
P6SMB43A-Q
P6SMB43A-Q Bourns Inc.
p6smb-q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB43A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB43AQ P6SMB43AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMB 36.8V 600mW
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
P6SMB43A-Q P6SMB43A-Q Hersteller : Bourns bourns_07102019_P6SMB-Q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes DIO TVS VBR 43V 600W UNIDIR SMB AECQ
Mindestbestellmenge: 4
P6SMB43A-Q P6SMB43A-Q Hersteller : Bourns Inc. p6smb-q.pdf Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 23
P6SMB43AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology Surface Mount Transient Voltage Suppressors
P6SMB43A-Q P6SMB43A-Q Hersteller : Bourns p6smb-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 36.8V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101