Produkte > VISHAY > P6SMB56CA-E3/5B
P6SMB56CA-E3/5B
P6SMB56CA-E3/5B Vishay
p6smb.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Bi-Dir 47.8V 600W 2-Pin SMB T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB56CA-E3/5B Vishay
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 56V; 7.8A; bidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®, Type of diode: TVS, Mounting: SMD, Tolerance: ±5%, Kind of package: 13 inch reel; tape, Case: SMB, Semiconductor structure: bidirectional, Features of semiconductor devices: glass passivated, Manufacturer series: P6SMB, Technology: TransZorb®, Leakage current: 1µA, Max. forward impulse current: 7.8A, Max. off-state voltage: 47.8V, Breakdown voltage: 56V, Peak pulse power dissipation: 0.6kW.
Weitere Produktangebote P6SMB56CA-E3/5B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB56CA-E3/5B P6SMB11CAT3-D.pdf Група товару: Супресори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 47.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
P6SMB56CA-E3/5B P6SMB56CA-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor p6smb.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 56V Bidirect
P6SMB56CA-E3/5B P6SMB56CA-E3/5B Hersteller : Vishay Semiconductors p6smb.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 56V Bidirect
P6SMB56CA-E3\5B P6SMB56CA-E3\5B Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,56V 5%,BIDIR,SMB TVS
P6SMB56CA-E3/5B P6SMB56CA-E3/5B Hersteller : VISHAY p6smb.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 56V; 7.8A; bidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®
Type of diode: TVS
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 13 inch reel; tape
Case: SMB
Semiconductor structure: bidirectional
Features of semiconductor devices: glass passivated
Manufacturer series: P6SMB
Technology: TransZorb®
Leakage current: 1µA
Max. forward impulse current: 7.8A
Max. off-state voltage: 47.8V
Breakdown voltage: 56V
Peak pulse power dissipation: 0.6kW