P6SMB6.8CA-E3/5B
P6SMB6.8CA-E3/5B Vishay General Semiconductor - Diodes Division
p6smb.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5V DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 2151 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB6.8CA-E3/5B Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 6.45V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB6.8CA-E3/5B P6SMB6.8CA-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor p6smb.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 6.8V Bidirect
auf Bestellung 6259 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
P6SMB6.8CA-E3/5B P6SMB6.8CA-E3/5B Hersteller : Vishay doc88370.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 5.8V 600W 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB6.8CA-E3/5B p6smb.pdf Двунапр. супрессор 6.8В 5%, 600Вт, SMB/DO-214AA (SMD) Група товару: Супресори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB6.8CA-E3/5B P6SMB6.8CA-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division p6smb.pdf Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5V DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
P6SMB6.8CA-E3\5B P6SMB6.8CA-E3\5B Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,6.8V 5%,BIDIR,SMB TVS
Description: Diode: TVS; 600W; 6.8V; 57.1A; bidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 5.8V
Breakdown voltage: 6.8V
Max. forward impulse current: 57.1A
Semiconductor structure: bidirectional
Tolerance: ±5%
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 2mA
Kind of package: 13 inch reel; tape