Technische Details P6SMB8.2A Bourns
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 50.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.79V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P6SMB8.2A | Hersteller : Bourns |
TVS Diode Single Uni-Dir 7.02V 600W 2-Pin SMB T/R |
auf Bestellung 42000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
P6SMB8.2A | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 50.4A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 7.79V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No |
auf Bestellung 54000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
P6SMB8.2A | Hersteller : EIC Semiconductor |
TVS Diode Single Uni-Dir 7.02V 600W 2-Pin SMB |
P6SMB8.2A | Hersteller : Littelfuse Inc. |
P6SMB8.2A | Hersteller : NextGen Components |
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 7.79V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 8.2V 600W UniDir |
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 50.4A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 7.79V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No |
P6SMB8.2A | Hersteller : Littelfuse |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 8.2V 5% Uni-Directional |
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 50.4A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 7.79V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No |
| P6SMB8.2A | Hersteller : MIC |
0,6kW, 8,2V, unidirectional replacement: SM6T8V2A P6SMB8.2A DO214AA(SMB) DT6SMB8.2AAnzahl je Verpackung: 500 Stücke |
auf Bestellung 2000 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
P6SMB8.2A | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 8.2V, 5%, Unidirectional, TVS |
Produkt ist nicht verfügbar |
P6SMB8.2A | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Description: TVS DIODE 7.02VWM 12.1V DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 52A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 7.79V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.1V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No |
Produkt ist nicht verfügbar |
P6SMB8.2A | Hersteller : Vishay Semiconductors |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,8.2V 5%,UNIDIR,SMB TVS |