Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P6SMBJ180A_R1_00001
P6SMBJ180A_R1_00001
P6SMBJ180A_R1_00001 Panjit International Inc.
P6SMBJ_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V
Supplier Device Package: SMB (DO-214AA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 198V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 292V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMBJ180A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V, Supplier Device Package: SMB (DO-214AA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 198V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 292V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
P6SMBJ180A_R1_00001 P6SMBJ180A_R1_00001 Hersteller : Panjit 5AC087FAC653DC6B6BB1D63B10CA07DAF6BA155C66C850DE95776ED6A5305B25.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,Transient Voltage Suppressors,SMB,180V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 198÷222V; 2.1A; unidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 180V
Breakdown voltage: 198...222V
Max. forward impulse current: 2.1A