Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P6SMBJ54CA_R1_00001
P6SMBJ54CA_R1_00001
P6SMBJ54CA_R1_00001 Panjit International Inc.
P6SMBJ_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMBJ54CA_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 60V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Power - Peak Pulse: 600W
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
P6SMBJ54CA_R1_00001 P6SMBJ54CA_R1_00001 Hersteller : Panjit P6SMBJ_SERIES-1867240.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,Transient Voltage Suppressors,SMB,54V,BI