Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P6SMBJ58A_R1_00001
P6SMBJ58A_R1_00001
P6SMBJ58A_R1_00001 Panjit International Inc.
P6SMBJ_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 600W
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMBJ58A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No.
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 1351 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
P6SMBJ58A_R1_00001 P6SMBJ58A_R1_00001 Hersteller : Panjit P6SMBJ_SERIES-1867241.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,Transient Voltage Suppressors,SMB,58V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 64.4÷71.2V; 6.4A; unidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 58V
Breakdown voltage: 64.4...71.2V
Max. forward impulse current: 6.4A