Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > P6SMBJ6.5A_R1_00001
P6SMBJ6.5A_R1_00001
P6SMBJ6.5A_R1_00001 Panjit International Inc.
P6SMBJ_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 852 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMBJ6.5A_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.22V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote P6SMBJ6.5A_R1_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMBJ6.5A_R1_00001 P6SMBJ6.5A_R1_00001 Hersteller : Panjit International Inc. P6SMBJ_SERIES.pdf Description: TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMBJ6.5A_R1_00001 P6SMBJ6.5A_R1_00001 Hersteller : Panjit 7248D76854021843358A6477C0B36793D3A5C471CC0ADAC932B36AE765C03851.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,Transient Voltage Suppressors,SMB,6.5V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 7.22÷7.98V; 53.6A; unidirectional; SMB; P6SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 6.5V
Breakdown voltage: 7.22...7.98V
Max. forward impulse current: 53.6A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 0.5mA