Produkte > PANASONIC > PA1A-12V-Y1
PA1A-12V-Y1
PA1A-12V-Y1 Panasonic
dis2017e_pa.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 5A SPST-NO(21x5x12.8)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PA1A-12V-Y1 Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 1250VA, 550W.
Weitere Produktangebote PA1A-12V-Y1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PA1A-12V-Y1 PA1A-12V-Y1 Hersteller : Panasonic Electric Works PA_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 1250VA, 550W
Produkt ist nicht verfügbar
PA1A-12V-Y1 Hersteller : Panasonic Industrial Devices PA_Relays.pdf General Purpose Relays 1 Form A 12V 3A 250VAC 3A 30VDC