Produkte > LEMO > PAA.M0.6GL.AC52GZ
PAA.M0.6GL.AC52GZ LEMO
P_series_catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 6
Orientation: A
Shell Size - Insert: M06
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAA.M0.6GL.AC52GZ LEMO
Description: CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6, Orientation: A, Shell Size - Insert: M06, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PAA.M0.6GL.AC52GZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAA.M0.6GL.AC52GZ Hersteller : PEI-Genesis P_series_catalog.pdf Description: LRP KeyA 6C PSU 5.2mm C BR