PAAM60-13
PAAM60-13 TT Electronics/Power Partners Inc.
PAAM60.pdf
Hersteller: TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 60W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Package / Case: 7-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 3.50" L x 2.50" W x 1.06" H (89.0mm x 63.5mm x 27.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1; 60950-1
auf Bestellung 65 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAAM60-13 TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 60W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Package / Case: 7-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 3.50" L x 2.50" W x 1.06" H (89.0mm x 63.5mm x 27.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 60950-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAAM60-13 PAAM60-13 Hersteller : Power Partners / TT Electronics PAAM60.pdf Power Supplies - Board Mount 60W/15V MED AC/DC ENCAPSULATED