PAAM60-14C
PAAM60-14C TT Electronics/Power Partners Inc.
PAAM60.pdf
Hersteller: TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 60W
Packaging: Box
Power (Watts): 60W
Features: DC Input Capable, Universal Input
Size / Dimension: 4.44" L x 2.54" W x 1.30" H (112.8mm x 64.5mm x 33.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 2.5 A
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAAM60-14C TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 60W, Packaging: Box, Power (Watts): 60W, Features: DC Input Capable, Universal Input, Size / Dimension: 4.44" L x 2.54" W x 1.30" H (112.8mm x 64.5mm x 33.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 87%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 2.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAAM60-14C PAAM60-14C Hersteller : Power Partners / TT Electronics PAAM60.pdf Power Supplies - Chassis Mount 60W/24V MED AC/DC ENCAP/CHASSIS