Produkte > LEMO > PAG.M0.2GL.AC65G
PAG.M0.2GL.AC65G
PAG.M0.2GL.AC65G LEMO
PAG.M0.2GL.AC65G.pdf
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 1P; plug; male; PIN: 2; soldering; for cable
Type of connector: circular
Manufacturer series: 1P
Connector: plug
Kind of connector: male
Number of pins: 2
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 10A
IP rating: IP50
Locking system: external bayonet; push-pull
Cable external diameter: 5.3...6.5mm
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.5mm2
Body material: plastic
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAG.M0.2GL.AC65G LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: M02, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PAG.M0.2GL.AC65G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAG.M0.2GL.AC65G Hersteller : LEMO P_series_catalog.pdf Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: M02
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
PAG.M0.2GL.AC65G PAG.M0.2GL.AC65G Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors 2P SOLDER STR PLUG CBL COLLET 6.5MM GRY