Produkte > HIGHLY ELECTRIC > PB6172ML-13
PB6172ML-13
PB6172ML-13 HIGHLY ELECTRIC
pb617.pdf
Hersteller: HIGHLY ELECTRIC
Category: Keypad Switches
Description: Switch: keypad; Pos: 2; SPST-NO; 0.05A/48VDC; colourless; LED; SMT
Type of switch: keypad
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
Contacts configuration: SPST-NO
DC contacts rating @R: 0.05A / 48V DC
Actuator colour: colourless
Leads: for PCB
Max. contact resistance:: 100mΩ
Switching method: OFF-(ON)
Mounting: SMT
Operating Force: 1.4N
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Body dimensions: Ø10mm
Operating temperature: -20...70°C
Button height: 13mm
Electrical life: 300000 cycles
Terminal pitch: 2.54x6mm
Switches features: colour change by changing polarization
Button shape: round
Illumination: LED
Backlight colour: red/green
Manufacturer series: PB617
auf Bestellung 1343 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PB6172ML-13 HIGHLY ELECTRIC
Category: Keypad Switches, Description: Switch: keypad; Pos: 2; SPST-NO; 0.05A/48VDC; colourless; LED; SMT, Type of switch: keypad, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPST-NO, DC contacts rating @R: 0.05A / 48V DC, Actuator colour: colourless, Leads: for PCB, Max. contact resistance:: 100mΩ, Switching method: OFF-(ON), Mounting: SMT, Operating Force: 1.4N, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Body dimensions: Ø10mm, Operating temperature: -20...70°C, Button height: 13mm, Electrical life: 300000 cycles, Terminal pitch: 2.54x6mm, Switches features: colour change by changing polarization, Button shape: round, Illumination: LED, Backlight colour: red/green, Manufacturer series: PB617.