Produkte > APEM INC. > PBAR2AF2000L0S
PBAR2AF2000L0S APEM Inc.
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V
Packaging: Bulk
Features: Mechanical Timer
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPST-NO
Type: Piezo
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Termination Style: Wire Leads
Illumination Type, Color: LED, Red
Illumination Voltage (Nominal): 5 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.20mm Dia
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 24 V
Voltage Rating - DC: 24 V
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PBAR2AF2000L0S APEM Inc.
Description: SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V, Packaging: Bulk, Features: Mechanical Timer, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPST-NO, Type: Piezo, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, Termination Style: Wire Leads, Illumination Type, Color: LED, Red, Illumination Voltage (Nominal): 5 VDC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.20mm Dia, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 24 V, Voltage Rating - DC: 24 V.
Weitere Produktangebote PBAR2AF2000L0S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PBAR2AF2000L0S Hersteller : Apem pusbutton_switches_serie_PBA-1519297.pdf Pushbutton Switches SPST-NO OFF-MOM LED RED 5VDC