Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > PBLS2001S,115
PBLS2001S,115
PBLS2001S,115 NXP Semiconductors
3296pbls2001s.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Trans Digital BJT NPN/PNP 50V 0.1A/3A 1500mW 8-Pin SO T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 996
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PBLS2001S,115 NXP Semiconductors
Description: TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 8-SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP, Power - Max: 1.5W, Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 3A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 20V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 355mV @ 300mA, 3A, Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 30 @ 20mA, 5V / 150 @ 2A, 2V, Frequency - Transition: 100MHz, Resistor - Base (R1): 2.2kOhms, Resistor - Emitter Base (R2): 2.2kOhms, Supplier Device Package: 8-SO.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PBLS2001S,115 PBLS2001S,115 Hersteller : NXP Semiconductors 3296pbls2001s.pdf Trans Digital BJT NPN/PNP 50V 0.1A/3A 1500mW 8-Pin SO T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 996
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Power - Max: 1.5W
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 3A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 20V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 355mV @ 300mA, 3A
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 30 @ 20mA, 5V / 150 @ 2A, 2V
Frequency - Transition: 100MHz
Resistor - Base (R1): 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2): 2.2kOhms
Supplier Device Package: 8-SO
Mindestbestellmenge: 716
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 1.5W
Frequency - Transition: 100MHz
Resistor - Base (R1): 2.2kOhms