Produkte > NEXPERIA USA INC. > PBLS2003S,115
PBLS2003S,115
PBLS2003S,115 Nexperia USA Inc.
PBLS2003S.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 8-SO
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Power - Max: 1.5W
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 3A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 20V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 355mV @ 300mA, 3A
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 30 @ 5mA, 5V / 150 @ 2A, 2V
Frequency - Transition: 100MHz
Resistor - Base (R1): 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2): 10kOhms
Supplier Device Package: 8-SO
auf Bestellung 4620 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 716
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PBLS2003S,115 Nexperia USA Inc.
Description: TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 8-SO, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP, Power - Max: 1.5W, Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 3A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 20V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 355mV @ 300mA, 3A, Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 30 @ 5mA, 5V / 150 @ 2A, 2V, Frequency - Transition: 100MHz, Resistor - Base (R1): 10kOhms, Resistor - Emitter Base (R2): 10kOhms, Supplier Device Package: 8-SO.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 4620 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PBLS2003S,115 Hersteller : NXP Semiconductors PBLS2003S.pdf Trans Digital BJT NPN/PNP 50V/20V 100mA/3A Automotive 8-Pin SO T/R