Produkte > NEXPERIA USA INC. > PBLS4003D,115
PBLS4003D,115
PBLS4003D,115 Nexperia USA Inc.
PBLS4003D.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6-TSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Power - Max: 600mW
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 40V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 30 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V
Frequency - Transition: 150MHz
Resistor - Base (R1): 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2): 10kOhms
Supplier Device Package: 6-TSOP
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PBLS4003D,115 Nexperia USA Inc.
Description: TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6-TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74, SOT-457, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP, Power - Max: 600mW, Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, 700mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50V, 40V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A, Current - Collector Cutoff (Max): 1µA, 100nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 30 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V, Frequency - Transition: 150MHz, Resistor - Base (R1): 10kOhms, Resistor - Emitter Base (R2): 10kOhms, Supplier Device Package: 6-TSOP.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PBLS4003D,115 PBLS4003D,115 Hersteller : Nexperia pbls4003d.pdf Trans Digital BJT NPN/PNP 50V 0.1A/1A 600mW 6-Pin TSOP T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 63000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1999
auf Bestellung 310 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 600mW
Frequency - Transition: 150MHz
Resistor - Base (R1): 10kOhms
Mindestbestellmenge: 24
PBLS4003D,115 Hersteller : NXP Semiconductors PBLS4003D.pdf Trans Digital BJT NPN/PNP 50V 100mA/1A 600mW Automotive 6-Pin TSOP T/R
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
PBLS4003D,115 PBLS4003D,115 Hersteller : NXP USA Inc. PBLS4003D.pdf Description: TRANS NPN PREBIAS/PNP 0.6W 6TSOP