Produkte > NEXPERIA > PBSS5420D,115
PBSS5420D,115
PBSS5420D,115 Nexperia
3102pbss5420d.pdf
Hersteller: Nexperia
Trans GP BJT PNP 20V 4A 2500mW 6-Pin TSOP T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2381
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PBSS5420D,115 Nexperia
Description: TRANS PNP 20V 4A 6-TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74, SOT-457, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: PNP, Operating Temperature: 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 420mV @ 600mA, 6A, Current - Collector Cutoff (Max): 100nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 200 @ 2A, 2V, Frequency - Transition: 80MHz, Supplier Device Package: 6-TSOP, Grade: Automotive, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 4 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 20 V, Power - Max: 1.1 W, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PBSS5420D,115 PBSS5420D,115 Hersteller : Nexperia pbss5420d.pdf Trans GP BJT PNP 20V 4A 2500mW 6-Pin TSOP T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 849
Mindestbestellmenge: 849
PBSS5420D,115 PBSS5420D,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. PBSS5420D.pdf Description: TRANS PNP 20V 4A 6-TSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 420mV @ 600mA, 6A
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 200 @ 2A, 2V
Frequency - Transition: 80MHz
Supplier Device Package: 6-TSOP
Grade: Automotive
Current - Collector (Ic) (Max): 4 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 20 V
Power - Max: 1.1 W
Qualification: AEC-Q100
Mindestbestellmenge: 611
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74, SOT-457
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Frequency - Transition: 80MHz
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 1.1 W