PC06F2.5A
PC06F2.5A Eaton - Electronics Division
PC06F Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MT 2.5A 32VAC/VDC 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.021" H (1.60mm x 0.81mm x 0.53mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 2.5 A
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 32 V
Melting I²t: 0.10139
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PC06F2.5A Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MT 2.5A 32VAC/VDC 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.021" H (1.60mm x 0.81mm x 0.53mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Current Rating (Amps): 2.5 A, Voltage Rating - AC: 32 V, Voltage Rating - DC: 32 V, Melting I²t: 0.10139.
Weitere Produktangebote PC06F2.5A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PC06F2.5A PC06F2.5A Hersteller : Eaton - Electronics Division PC06F Series.pdf Description: FUSE BRD MT 2.5A 32VAC/VDC 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Current Rating (Amps): 2.5 A
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 32 V