Produkte > LEMO > PCA.00.250.CTLC31Z
PCA.00.250.CTLC31Z
PCA.00.250.CTLC31Z LEMO
PCA_00_250_CTLC31Z-1929433.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors COAX CABLE MT RECEPT FEMALE 3.1mm COLLET
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.00.250.CTLC31Z LEMO
Category: LEMO connectors, Description: Connector: coaxial; 00; plug; female; soldering; for cable; 4A; IP50, Polarisation: A, Conform to the norm: CAMAC; NIM, Type of connector: coaxial, Kind of connector: female, Mechanical mounting: for cable, Connector variant: for strain relief, Locking system: internal bayonet; push-pull, IP rating: IP50, Connector: plug, Insulator material: PTFE, Kind of cable: RG174A/U; RG316U, Electrical mounting: soldering, Spatial orientation: straight, Cable external diameter: 2.8...3.1mm, Current rating: 4A, Manufacturer series: 00, Wave impedance: 50Ω.
Weitere Produktangebote PCA.00.250.CTLC31Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85366910
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Bronze
Verschluss: Push-Pull
isCanonical: Y
Steckverbinderüberzug: Chrom
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 1Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbinderkontakt: Lötbuchse
Rundsteckverbindergehäuse: Kabelbuchse
Produktpalette: 00 Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Messinggehäuse
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PCA.00.250.CTLC31Z Hersteller : LEMO 00and01Coaxial_en.pdf Description: CONN JACK STR 50 OHM SOLDER
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Connector: coaxial; 00; plug; female; soldering; for cable; 4A; IP50
Polarisation: A
Conform to the norm: CAMAC; NIM
Type of connector: coaxial
Kind of connector: female
Mechanical mounting: for cable
Connector variant: for strain relief
Locking system: internal bayonet; push-pull
IP rating: IP50
Connector: plug
Insulator material: PTFE
Kind of cable: RG174A/U; RG316U
Electrical mounting: soldering
Spatial orientation: straight
Cable external diameter: 2.8...3.1mm
Current rating: 4A
Manufacturer series: 00
Wave impedance: 50Ω