Produkte > LEMO > PCA.1S.250.CTLC52
PCA.1S.250.CTLC52
PCA.1S.250.CTLC52 LEMO
PCA.1S.250.CTLC52.pdf
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: coaxial; 1S; plug; female; PIN: 1; soldering; for cable
Wave impedance: 50Ω
Cable external diameter: 4.2...5.2mm
Locking system: internal bayonet; push-pull
Kind of connector: female
Mechanical mounting: for cable
IP rating: IP50
Insulator material: PTFE
Connector: plug
Number of pins: 1
Current rating: 12A
Manufacturer series: 1S
Spatial orientation: straight
Kind of cable: HF-2114; RG122; RG174; RG178(A,B); RG188; RG196(A); RG316
Type of connector: coaxial
Electrical mounting: soldering
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.250.CTLC52 LEMO
Category: LEMO connectors, Description: Connector: coaxial; 1S; plug; female; PIN: 1; soldering; for cable, Wave impedance: 50Ω, Cable external diameter: 4.2...5.2mm, Locking system: internal bayonet; push-pull, Kind of connector: female, Mechanical mounting: for cable, IP rating: IP50, Insulator material: PTFE, Connector: plug, Number of pins: 1, Current rating: 12A, Manufacturer series: 1S, Spatial orientation: straight, Kind of cable: HF-2114; RG122; RG174; RG178(A,B); RG188; RG196(A); RG316, Type of connector: coaxial, Electrical mounting: soldering.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.1S.250.CTLC52 PCA.1S.250.CTLC52 Hersteller : LEMO PCA.1S.250.CTLC52.pdf Circular Push Pull Connectors COAX CABLE MT RECEPT FEMALE 5.2mm COLLET
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PCA.1S.250.CTLC52 PCA.1S.250.CTLC52 Hersteller : LEMO PCA.1S.250.CTLC52.pdf Description: CONN COAX RCPT STR 50 OHM SOLDER
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Socket
Contact Termination: Solder
Impedance: 50 Ohms
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Cable Group: RG-122, 174, 174A, 178B, 188A, 196A, 316B