Produkte > LEMO > PCA.1S.302.CLLC32
PCA.1S.302.CLLC32
PCA.1S.302.CLLC32 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 1S; plug; male/female; PIN: 2(1+1); soldering
Type of connector: circular
Connector: plug
Electrical mounting: soldering
Locking system: internal bayonet; push-pull
Kind of connector: male/female
Mechanical mounting: for cable
Number of pins: 2 (1+1)
Manufacturer series: 1S
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.302.CLLC32 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.1S.302.CLLC32
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Produkt ist nicht verfügbar
PCA.1S.302.CLLC32 PCA.1S.302.CLLC32 Hersteller : LEMO PCA_1S_302_CLLC32-1943163.pdf Circular Push Pull Connectors 2P CBL MT SOLDER REC FEMALE 3.2mm COLLET