Produkte > LEMO > PCA.1S.304.CLLC37
PCA.1S.304.CLLC37
PCA.1S.304.CLLC37 LEMO
PCA.1S.304.CLLC37.pdf
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 1S; plug; male/female; PIN: 4(2+2); soldering
Type of connector: circular
Manufacturer series: 1S
Connector: plug
Kind of connector: male/female
Number of pins: 4 (2+2)
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 10A
IP rating: IP50
Locking system: internal bayonet; push-pull
Cable external diameter: 2.7...3.6mm
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.34mm2
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.304.CLLC37 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.1S.304.CLLC37
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
PCA.1S.304.CLLC37 PCA.1S.304.CLLC37 Hersteller : LEMO PCA_1S_304_CLLC37-1943194.pdf Circular Push Pull Connectors 4P CBL MT SOLDER REC FEMALE 3.7mm COLLET